воскресенье, 15 октября 2023 г.

Юрій Олійник: Розум і песик: як приборкати неспокій

Кажуть, що знання породжують печаль. Гадаю, це не зовсім так. Бо знання тут ні до чого. Все діло – в розумі. І в тім, що ми не знаємо, як з ним управлятися.

З часом він справді стає дедалі гострішим, неспокійнішим, чутливішим, аналітичнішим (в кого, звісно, яким, але неспокійнішим це точно). Це приблизно те саме, що от ви несподівано отримали у подарунок на свій день народження милого цуцика. І такий він, божечки, кумедний, і такий він гарнісінький, той песик!.. Та от біда: постійно щось нюшить, постійно щось тягне, постійно гризе все, що бачить, і завзято лиже собі яйця (і хоч останнє дійство – найбезневинніше, проте таки змушує вас ніяковіти, коли дло вас приходять які шановні гості, а надто – панянки). Ба більше: шкода й збитки від такого поводження тієї милої істоти – щодень більші. Спочатку то вас розважає, потім бентежить, потім гнівить, потім “дістає”, а потім вганяє в печаль, бо ви не знаєте, як всьому тому зарадити. І від того ви спочатку усміхнені, потім збентежені, потім гнівливі, потім роздратовані, а потім опечалені.  

Той пес дуже схожий на наш розум. Він теж постійно щось нюшить, вишуковує, гризе й вилизує. І з часом ви відчуваєте від того лише неспокій, тривожність, печаль (а найчутливіші натури – ще й скорботу). 

У випадку з песиком найпростіше, звісно, відлупцювати його як слід – раз і вдруге – застукавши “на гарячому” (хай би яким цинічним то може здатися). Як у випадку з розумом – заборонити йому думати про те, те і те. Але у песика така природа – нюшити, шукати, тягти, гризти. Як і в розуму така природа – думати. І цих обох неможливо примусити того не робити.

У випадку з песиком можна побризкати його “улюблені” речі спеціальним спреєм, що містить трохи перцю. Як у випадку з розумом можна “насвинячитися” пивом чи якою милішою трутизною, а чи й “забити косячка”. Але спрей має властивість вивітрюватися, як і алкоголь чи дим – розпадатися на всякі молекули, з якими ми звично розлучаємося у вбиральні. 

У випадку з песиком можна зачинити його у ванній. Як у випадку з розумом – “зачинити” його в повторенні яких магічних слів (“ом мані падме хум”) або молитов. Але раніше чи пізніше вам таки доведеться випустити песикато він вже дасть собі волю!), як у випадку з розумом – неможливо весь час повторювати одне й те саме, хай навіть то буде й молитва.

У випадку з песиком можна не зважати на ту його поведінку і дати йому мотлошити все, ніби воно не ваше. Як у випадку з розумом – не зважати на те, про що він думає, дати думкам вільно крутитися в голові, як наче вони зовсім не ваші (я, до слова, так і роблю). Але це лише тоді, коли вам зовсім не шкода нових шпалер, туфлів і тієї всячини, яку той песик нівечить, і якщо до вас не ходять гості. А не шкодувати за тим усім – до лиха складно. Як у випадку з розумом – до лиха складно вважати думки у своїй голові не своїми.

Щодо песика, то фахівці радять більше гуляти з ним надворі й придбати для нього спеціальні іграшки та жуйки (желатинові кістки, приміром). Як у випадку з розумом теж можна такі “жуйки” йому підкинути – хай жує. Наприклад, прокинувшись уранці, задатися проблемою, а скільки ж комарів проіснувало на планеті у період між моментом смерті Наполеона Бонапарта (5 травня 1821 року, 17:49) до моменту народження Альберта Айнштайна (14 березня 1879 року, 11:50) – якась визначена кількість тих істот таки точно проіснувала, але хто знає ту точну кількість? Або: куди розлітається Всесвіт? (бо вчені кажуть, що він розширюється наче гумова кулька, яку надимають, але не кажуть, у чому – бо якщо ні в чому, то він і не розширюється, а якщо в чомусь, то це і не Всесвіт, а лише його частинка, і якщо ця частинка роздимається, то як гидко на те дивитися всій решті)...

Але найнайпростіше у випадку з песиком – повірити, що ваш песик вас любить і то так проявляє свою до вас любов. Як у випадку з розумом – повірити, що печалування – це теж прояв чиєїсь до вас любові.

Як там сказано у поета? “Привіт, печаль. Заходь, печаль”.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Внимание! 14 декабря 2021 г. произошла хакерская атака на наш сайт! Исчезли все иллюстрации. Но главное ведь это - текстовый контент ;). Так победим!
Attention! On December 14, 2021, there was a hacker attack by on our site! All illustrations are gone. But the main thing is text content ;). So we will win!

* "Когда человек узнает, что движет звёздами, Сфинкс засмеётся и жизнь на Земле иссякнет" (иероглифическая надпись на скале храма Абу-Симбел, Египет, 1260 г. до н.э.),
* "Любовь, что движет солнце и светила" (Данте Алигьери, "Божественная комедия"),
* "Радуйтесь тому, что имена ваши записаны на небесах" (Лука, 10:20);
* "Число душ в Космосе равно числу звезд и распределено по одной на каждой звезде" (Платон, "Тимей", 41е);
* "Буддам несть числа как звёздам в небесах" (Ваджранатха);
* "У каждого в глазах своя звезда" (Хафиз Ширази);
*"- Хотел бы я знать, зачем звёзды светятся... - Наверное, затем, чтобы рано или поздно каждый мог вновь отыскать свою" (Антуан де Сент-Экзюпери, "Маленький принц");
* У каждого человека свои звезды" (Антуан де Сент-Экзюпери, "Маленький принц");
* "
Мир состоит из звёзд и из людей" (
Эмиль Верхарн);
* "... все звезды подчинены тебе, потому что все они созданы ради тебя, чтобы служить тебе, а не владеть тобой" (преподобный Максим Грек);
* "Я искра в бесконечности светил. Я сделаюсь звездой. Я знаю, кто я есть, куда иду – я знаю" (Хосе Лопес Портильо, «Пирамида Кетцалькоатля»);
* "Зачем рыдать под звездой, которую всё равно не снять с неба? Она совершит начертанный ей путь. А ты совершай свой" (Иван Ефремов, "Таис Афинская").

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Личностный консалтинг - новое направление консалтинга, связанное с индивидуальным консультированием по проблемам взаимоотношений между людьми, организации индивидуального ритма и темпа жизни, формирования жизненной позиции. В отличие от психологических консультаций, направленных на решение психологических проблем личности, личностный консалтинг ставит своей целью создание стратегий личностного развития, отстройки сознания и мировоззрения, усовершенствования системы отношений.